Hydroizolacja balkonu i tarasu

Kompleksowa izolacja balkonu – sposób na jego długowieczność

Dobrze wykonana izolacja tarasów i balkonów stanowi podstawę, aby móc cieszyć się z tej przestrzeni przez długi czas. Z uwagi na to, że te części domu lub mieszkania co do zasady mocno wystają poza ogólny obrys obiektu, są one silnie narażone na oddziaływanie rozmaitych, potencjalnie szkodliwych uwarunkowań zewnętrznych. Spośród kluczowych z nich wymienić można np. skrajnie niskie i wysokie temperatury, intensywne nasłonecznienie, a także wilgoć, która z wyszczególnionych czynników przysparza zdecydowanie najwięcej problemów.

Fachowo wykonana hydroizolacja na balkonie czy tarasie pozwala zapobiec licznym, nierzadko bardzo kosztownym w swoich skutkach konsekwencjom, takim jak pękanie betonu, przebarwienia, rozwój pleśni i grzybów oraz związane z tym wydzielanie się nieprzyjemnych zapachów.

Sprawa pogarsza się jeszcze bardziej, gdy z biegiem czasu wilgoć zaczyna dochodzić do wewnętrznych pomieszczeń, które sąsiadują z tarasem lub balkonem. Izolacja źle wykonana lub uzyskana na bazie kiepskich jakościowo materiałów może w takiej sytuacji doprowadzić nie tylko do przecieków i korozji płyt konstrukcyjnych, ale również do coraz dalszego przenikania w głąb kolejnych pomieszczeń. Wówczas problem pleśni, grzybów, mikroorganizmów oraz osłabiania konstrukcji murów nie będzie dotyczyć już wyłącznie zewnętrznych części domu, lecz przeniesie się także bezpośrednio do jego wnętrz, z czasem rozszerzając się niemal na całą powierzchnię obiektu.

Jeżeli zatem chcą Państwo wykorzystywać możliwe jak najdłużej swój taras lub balkon hydroizolacja przeprowadzona na bazie dobrych gatunkowo produktów wydaje się elementem niezbędnym.

Czym powinna odznaczać się efektywna izolacja tarasów i balkonów?

Aby hydroizolacja balkonu mogła zostać wykonana we właściwy sposób, na samym początku warto odpowiednio zidentyfikować potrzeby określonej przestrzeni. W tym kontekście najistotniejsze są przede wszystkim dwa podstawowe kryteria – typ i specyfika elementu konstrukcyjnego (tj. w tym przypadku tarasu lub balkonu), a także zakres pracy podłoża. Jeżeli chodzi o ten drugi czynnik, sprowadza się on w zasadzie do określenia tego, jak duża jest powierzchnia, w ramach której będą aplikowane materiały. Im większym cechuje się ona rozmiarem, tym bardziej elastyczna powinna być izolacja tarasu czy balkonu. Dlaczego elastyczność jest tutaj tak ważnym parametrem?

Sztywna powłoka w momencie pojawienia się nawet drobnych skaz lub zarysować nabiera dużą skłonność do pękania, co z kolei bardzo szybko owocuje intensywnym wnikaniem wilgoci w głąb struktury określonej posadzki. Elastyczne hydroizolacje tarasów natomiast posiadają zdolność do tzw. mostkowania pęknięć, co przekłada się na gwarancję wysokiego stopnia ochrony przeciwwodnej nawet wtedy, kiedy dojdzie do uszkodzenia powierzchni. Wspomniana cecha warstw izolacyjnych jest szczególnie istotna w kontekście tych fragmentów przestrzeni, w których obrębie zachodzą istotne materiałowe lub konstrukcyjne naprężenia, jak ma to miejsce na stykach ścian z podłogą.

Jeszcze innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, dobierając właściwe uszczelnienie balkonu oraz tarasu jest ich położenie, tj. czy stanowią one rodzaj konstrukcji nadziemnej, czy też ulokowane są bezpośrednio na gruncie. W pierwszym z tych przypadków kolejną ważną sprawą jest to, jakie pomieszczenie ulokowane jest pod nimi. Gdyby była to np. łazienka precyzyjna hydroizolacja balkonów jest o tyle ważna, że wnętrze tego typu już samo w sobie cechuje się sporą wilgotnością. Jeżeli do panującego w nim mikroklimatu doszedłby również problem sufitu wilgotniejącego na skutek przepuszczania wody przez posadzkę balkonu, zaistniałyby bardzo dogodne warunki dla korozji biologicznej, czyli właśnie dla rozwoju pleśni oraz grzybów.

Profesjonalna hydroizolacja na balkon na bazie produktów marki Clever Polymers

W ramach asortymentu naszej firmy dostępnych jest wiele wysokiej jakości produktów dedykowanych mocno niejednolitym zastosowaniom w tym również takim, jak właśnie hydroizolacja tarasu. Spośród kluczowych atutów, którymi odznacza się niemal każda izolacja na balkony marki Clever Polymers wyszczególnić należy przy tym przede wszystkim:

– ponadprzeciętnie wysoki stopień ochrony przed wilgocią,

– wzmocnioną odporność na uszkodzenia mechaniczne, intensywne oddziaływanie promieniowania słonecznego oraz mróz i wysokie temperatury,

– elastyczną strukturę o dobrze dobranej recepturze, dzięki której proponowana przez nas hydroizolacja tarasów i balkonów cechuje się wspominaną wcześniej zdolnością do mostkowania pęknięć,

– możliwość stosowania na różnych typach podłoża,

– prostotę aplikacji,

– łatwość naprawy – jeśli izolacja balkonu uległaby uszkodzeniu, użytkownik będzie mógł przywrócić ją do właściwego stanu szybko i bez dużych kosztów,

– optymalny stosunek ceny do jakości.

Jeżeli interesuje Państwa skuteczna w swoim działaniu i dobrze dobrana do specyfiki danej konstrukcji hydroizolacja balkonu czy też przeciwwodne izolacje tarasów, gorąco zachęcamy do przeglądania naszej oferty oraz serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym personelem. Gwarantujemy, że we współpracy z naszymi doradcami odnajdą Państwo produkty umożliwiające uszczelnianie balkonu w pełni profesjonalnie i co najważniejsze długotrwale.