Hydroizolacja przeciwwilgociowa fundamentów i piwnic

  1. Konstrukcja betonowa
  2. Wyoblenie- wykonujemy zaokrąglenie kątów wewnętrznych przy pomocy szpachli cementowej lub mieszanki żywicy i piasku kwarcowego 
  3. Warstwa gruntująca bitumiczna- fundamenty betonowe gruntujemy materiałem BiTUM 2K, rozcieńczonym wodą w proporcji 1/5
  4. Hydroizolacja bitumiczna, BITUM 2K- to dwuskładnikowy, modyfikowany polimerem, bitum i guma na bazie płynnej membrany. Ma idealną przyczepność i wysoką odporność na wilgoć. Tworzy elastyczną warstwę z mostkowaniem pęknięć. Zużycie 3,0-6,0kg/m2 zależne od występującej wilgocji. Materiał nakładamy w 2-3 warstwach
  5. Izolacja termiczna XPS- grubość izolacji zgodnie z projektem
  6. Folia osłonowa- tzw. folia kubełkowa jako osłona wykonanych warstw izolacyjnych
  7. Warstwa kruszywa
  8. Rura drenarska

Profesjonalna izolacja piwnicy – dlaczego warto?

Przeprowadzając hydroizolację piwnic, należy postawić na specjalistyczne, dobrej jakości rozwiązania gwarantujące długotrwale utrzymujące się efekty. Tego typu przestrzeń jest szczególnie silnie narażana na oddziaływanie wilgoci pochodzącej z wód gruntowych. Przy braku zastosowania odpowiednich zabezpieczeń czynnik ten może bardzo szybko przełożyć się na powstawanie pleśni oraz grzybów nie tylko w samej piwnicy, ale również w pozostałych częściach domu, do których wilgoć sukcesywnie będzie przenikać.

Należy przy tym zaznaczyć również, że źle wykonana lub przeprowadzana na bazie kiepskich gatunkowo materiałów izolacja piwnicy jest bardzo trudna w późniejszej wymianie, a co za tym idzie, pociąga za sobą również ponadstandardowo wysokie koszty.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów przy pomocy produktów marki Clever Polymers

Do tworzenia przeciwwilgociowych izolacji piwnic oraz fundamentów rekomendujemy Państwu dwuskładnikowe masy Clever Polymers z serii BITÜM 2K. Środki te bazują na płynnej membranie i unikalnej, modyfikowanej polimerami recepturze, która przekłada się na niezwykle wysoką przyczepność, elastyczność oraz świetny współczynnik ochrony przed wilgocią.

Do pozostałych najważniejszych atutów, którymi odznacza się izolacja przeciwwilgociowa fundamentów uzyskiwana za pośrednictwem proponowanego rozwiązania, zaliczyć należy przede wszystkim:

– łatwość aplikacji, możliwą do przeprowadzanie na suchych i wilgotnych powierzchniach bez konieczności stosowania żadnych specjalistycznych narzędzi czy wykonywania jakichkolwiek dodatkowych operacji,

– wysoką sprężystość przekładającą się na efekt mostkowania pęknięć,

– możliwość nakładania w poziomie oraz w pionie,

– brak obecności rozpuszczalników w składzie,

– neutralność w kontekście oddziaływania na środowisko naturalne,

– pełną zgodność ze standardem DIN 18195 oraz normą TSE 15814,

– wysoki współczynnik ochrony przez zamrażaniem oraz rozmrażaniem,

– innowacyjną recepturę sprawiającą, że nasza izolacja przeciwwilgociowa fundamentów cechuje się pozbawioną spoin, gładką strukturą.

W przypadku zainteresowania ofertą, zachęcamy do kontaktu z naszym personelem oraz zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat izolacji przeciwwilgociowych fundamentów, murów oporowych czy też piwnic marki Clever Polymers.

 

Stosowane produkty

Bitum 2k