Uszczelnienie przeciekającego dachu

Poszycie dachowe z czasem może stracić swoją szczelność. Problem ten dotyczy także dachów wykonanych z wysokiej jakości materiałów, ale ze względu na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych może dojść do jego uszkodzenia. W takiej sytuacji nie trzeba jednak wymieniać całego pokrycia, co mogłoby być bardzo problematyczne, a przede wszystkim kosztowne. Z pomocą przychodzi płynna membrana od firmy Clever Polimers. Dzięki niej możliwe jest szybkie, a co najważniejsze skuteczne usunięcie wszelkich nieszczelności.

Czym są płynne membrany dachowe?

Jedno- lub dwuskładnikowe membrany wytwarzane są na bazie poliuretanu. Dzięki temu cechują się one dużą wytrzymałością oraz elastycznością. Mogą ona zostać umieszczona na dowolnym rodzaju poszycia dachowego. Doskonale więc sprawdzi się zarówno w przypadku dachów krytych papą, jak i blachą. Płynna membrana wykorzystywana jest nie tylko do naprawy i uszczelniania dachu. Można ją wykorzystać także do wykonania hydroizolacji pod płytkami w pomieszczeniach mokrych, uszczelnienia kanałów nawadniających czy hydroizolacji balkonów i tarasów. Jest ona łata w aplikacji i dokładnie pokrywa powierzchnię. Cechuje się także doskonałą przyczepnością, dzięki czemu skutecznie zabezpiecza podłoże oraz pęknięcia, które się na nim pojawiły. Płynne membrany Clever Polimer wyróżniają się również wysoką odpornością na działanie warunków atmosferycznych oraz promieniowanie UV. Dzięki temu zapewniają ochronę przez bardzo długi czas.

Dlaczego warto zdecydować się na płynne membrany dachowe?

Płynne membrany dachowe można umieścić na poszyciu dachu bez konieczności jego zrywania. Znaczenie ogranicza to więc ilość pracy oraz związane z nią koszty. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest także to, że membrana bardzo łatwo rozprowadza się po powierzchni i doskonale się do niej przyczepia. Można ją aplikować wałkiem, pędzlem lub za pomocą natrysku bezpowietrznego. Umożliwia to skuteczne dotarcie do każdego, najmniejszego nawet zakamarka. Powstała w ten sposób powłoka jest gładka i szybko zasycha. Po zastygnięciu tworzy na zabezpieczanej powierzchni jednolitą powłokę bez jakichkolwiek łączeń czy szpar. Dzięki temu dach jest doskonale chroniony przed wnikaniem wilgoci. Płynne membrany dachowe są wodoodporne, co oznacza, że mogą mieć stały kontakt z wodą. Nie wpłynie to w żaden sposób negatywnie na ich trwałość czy właściwości. Wykonanej z niej powłoce nie straszne są także bardzo niskie i wysokie temperatury. Jest bowiem w stanie wytrzymać w nienaruszonym stanie temperatury wynoszące od -40 do +90 stopni Celsjusza. Niewątpliwym atutem tego rodzaju produktów jest również to, że nie obciążają one konstrukcji. Oznacza to, że membranę można bez obaw zastosować również na dachach płaskich. Jest ona również bezpieczna dla środowiska naturalnego, gdyż zawiera bardzo małe stężenie szkodliwych substancji. Dodatkowo powłoka membrany przepuszcza parę wodną, co zapobiega gromadzeniu się nadmiernej ilości wilgoci.

W jakich sytuacjach mogą być pomocne membrany dachowe?

Płynne membrany stosowane są głównie do naprawy uszkodzonego dachu. Można używać ich do usunięcia uszkodzeń powstałych w poszyciach dachowych wykonanych papą, blachą, a także membranami PVC, EPDM, TPO/FPO. Dzięki temu ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Płynną jednoskładnikową membranę warto jest użyć jak najszybciej po zauważeniu pierwszych symptomów uszkodzonego dachu. Może to być przede wszystkim przeciekanie, a także zwiększona wilgotność powietrza w budynku, powstający na ścianach grzyb czy charakterystyczna woń wilgoci unosząca się wewnątrz. Wszystko to może oznaczać, że doszło do uszkodzenia dachu i konieczna jest jego naprawa. Z pomocą płynnej membrany Clever Polimer można naprawić również hydroizolację na trasach, garażach, balkonach czy werandach. Dzięki swoim właściwościom można stosować je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Stosuje się ją do zabezpieczania piwnic, kotłowni, parkingów czy podziemnych garaży. Powłoka może ochronić bowiem nie tylko przed nadmierną wilgocią, ale również wodami opadowymi czy gruntowymi, dzięki czemu ogranicza zniszczenia powstałe w wyniku podtopienia czy zalania. Jest również odporna na działanie agresywnych substancji chemicznych. Z kolei membrany dwuskładnikowe świetnie sprawdzają się do renowacji i zabezpieczania miejsc o utrudnionym dostępie powietrza, takich jak zbiorniki i konstrukcje wykonane z betonu, platformy, tunele.