Hydroizolacja dachu płaskiego

  1. Podłoże betonowe- musi mieć conajmniej 28dni, stabilne bez uszkodzeń i pęknięć. Wszystkie ubytki uzupełnić przed wykonywaniem kolejnych warstw. Wolne od oleju, smaru, wilgoci. 
  2. Warstwa spadkowa- 1,5-2%/mb
  3. Warstwa gruntująca, CLEVER EPOXY PRIMER. Jest to dwuskładnikowy, przezroczysty na bazie epoksydu podkład przeznaczony do porowatych podłoży o wilgotności do 5%. Zużycie gruntu waha się 0,20-0,50kg/m2. Aplikację wykonujemy przy pomocy pędzla lub wałkiem.
  4. Membrana poliuretanowa, CLEVER PU 110 1-sza warstwa. Materiał naprowadzamy pędzlem, wałkiem lub natryskiem bezpowietrznym. Zużycie materiału na pierwszą warstwę 0,75-0,90kg/m2.
  5. Membrana poliuretanowa, CLEVER PU 110 2-ga warstwa. Po upływie min 8 godz. ale nie później niż po 24 godzinach od położenia pierwszej warstwy CLEVER PU 110, nakładamy drugą warstwę tej samej membrany poliuretanowej

Hydroizolacja dachu płaskiego – skuteczna i wieloletnia ochrona

Zabezpieczenie podłoża przed działaniem wilgoci jest niezwykle istotne. Dzięki temu można uniknąć jego niszczenia oraz powstawania grzybów i pleśni. Szczególną uwagę należy poświęcić powierzchniom, które nie poosiadają spadku. Hydroizolacja dachu płaskiego wymaga zastosowania profesjonalnych i skutecznych preparatów. Oferujemy wysokiej jakości płynne membrany, które tworzą efektywną powłokę nieprzepuszczającą wody. W katalogu dostępne są wszystkie produkty potrzebne do wykonania pełnej hydroizolacji na dachu płaskim. Są to zarówno podkłady gruntujące, jak i właściwe izolatory.

Efektywna hydroizolacja dachu płaskiego

Proponowane membrany tworzą efektywną barierę chroniącą przed przenikaniem wilgoci, co sprawia, że dach jest odpowiednio zabezpieczony. Jednocześnie przepuszczają one parę wodną, pozwalając powierzchni na oddychanie, co zapewnia higieniczne warunki i redukuje ryzyko gromadzenia się drobnoustrojów.

Nasze produkty to trwałe poliuretanowe powłoki, które są elastyczne i utwardzają się pod wpływem działania wilgoci zawartej w powietrzu. Olbrzymią zaletą tych substancji jest tworzenie jednolitych membran bezszwowych, co wyklucza ryzyko powstawania nieszczelnych kanalików. Preparaty do hydroizolacji dachów płaskich są odporne na promieniowanie UV. Ich wieloletnia żywotność wynika z faktu zachowywania swoich właściwości w szerokim zakresie temperatur: -40 – + 90 st. C.

Montaż płynnych membran

Decydując się na zestaw Clever Epoxy Primer (podkład gruntujący) i Clever PU 110 (płynna membrana), zyskuje się możliwość samodzielnego zabezpieczenia powierzchni. Hydroizolacja dachu płaskiego z wykorzystaniem tych preparatów jest bardzo łatwa w wykonaniu. Substancje nanosi się przy pomocy wałka lub pędzla. Można też skorzystać z maszyny natryskowej działające w sposób bezpowietrzny.

 

Stosowane produkty:

pu 110 epoxy primer