Jak uszczelnić taras?

Taras w budynku z reguły znajduje się w większości na zewnątrz, przez co narażony jest na działanie rozmaitych warunków atmosferycznych w ciągu całego roku. Jego powierzchnia musi zmierzyć się ze skrajnymi temperaturami, opadami deszczu czy śniegu, a także różnego rodzaju pyłami i innymi zabrudzeniami. Wilgoć na przestrzeni czasu może doprowadzić do naprawdę wielkich zniszczeń wewnątrz konstrukcji. Dlatego też hydroizolacja tarasu jest tak ważnym tematem dla wszystkich właścicieli posesji.

Warto zaznajomić się z tematem, żeby wiedzieć, jak uszczelnić taras lub balkon, aby cieszyć się nim przez wiele lat. Mało jest równie przyjemnych miejsc, w których można zrelaksować się z kubkiem ciepłej kawy lub herbaty. Poniżej przedstawiamy pokrótce, czym uszczelnić przeciekający taras i jak prawidłowo o niego zadbać.

 

Nowoczesna hydroizolacja tarasu

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, jaki taras będziemy uszczelniać – jego budowa, kształt, wielkość, a przede wszystkim materiały, z jakich został wykonany wpływają na to, jakimi metodami możemy się posłużyć. Zupełnie inaczej wygląda izolacja tarasu wykończonego płytkami ceramicznymi, a inaczej balkonu bez płytek.

Z reguły należy przyjąć, że im powierzchnia tarasu jest większa, tym materiały, z których będziemy korzystali, powinny mieć większą elastyczność. Dobieranie preparatów o takich właściwościach sprawi, że powłoka nie pęknie z czasem i do środka nie zacznie przedostawać się wilgoć. Hydroizolacja tarasu wykonana za pomocą takich produktów daje niezwykle wysoką skuteczność nawet, wtedy, jeśli nastąpi lekkie uszkodzenie powierzchni.

Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie wyłącznie z rozwiązań, które dostępne są w ramach jednego kompletnego systemu. Dobrym przykładem są tutaj produkty od Clever Polymers dostępne w wielu rozmaitych wariantach, co pozwala na stosowanie ich praktycznie w każdych warunkach.

 

Jak skutecznie uszczelnić taras?

Wybór odpowiednich materiałów to podstawa sukcesu. Środki z rodziny Clever Polymers odznaczają się niezwykle łatwą aplikacją, a do tego wyjątkowo krótkim czasem schnięcia. Dzięki temu pełna izolacja tarasu może być przeprowadzona przy minimalnym nakładzie pracy.

Dodatkowo, kiedy zastanawiamy się, czym uszczelnić przeciekający taras i korzystamy ciągle z tej samej rodziny produktów, zyskujemy pewność, że nie dojdzie do jakiejkolwiek kolizji chemicznej. Trzeba również pamiętać o zabezpieczeniu wszystkich wrażliwych miejsc na tarasie, które mogą powodować przeciekanie wody do środka. Identyfikacja kluczowych obszarów jest tutaj priorytetowa.

 

Czym uszczelnić przeciekający taras?

Kiedy po większym deszczu lub nawet małych opadach zaczynamy zauważać zacieki albo nawet pleśń na ścianach pod tarasem, może to oznaczać, że gdzieś powstała nieszczelność. Należy się tym, czym prędzej zająć, aby nie dopuścić do poważnych zniszczeń.

Wiele osób zastanawiających się, jak uszczelnić taras, który już przecieka, nie zdaje sobie sprawy z tego, że można to zrobić bez zrywania płytek, jeśli takie są położone. Wystarczy dobrać odpowiednie produkty do hydroizolacji. W takim przypadku pokrywa się powierzchnię balkonu specjalną membraną wykonaną z żywicy poliuretanowej. Tak powstała powłoka jest nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim wygląda estetycznie i nie sprawia wrażenia, że na powierzchni jest dodatkowa warstwa.

 

Jak uszczelnić taras nad garażem?

Zadbanie o taras znajdujący się bezpośrednio nad garażem lub innym pomieszczeniem ogrzewanym jest nie lada wyzwaniem dla właściciela budynku. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby zapewnić odpowiedni spadek tarasu, dzięki czemu woda sama będzie z niego spływała, nigdzie nie zalegając.

Właściciele domów, którzy szukają rozwiązań, jak uszczelnić taras nad garażem, często spotykają się z tym, że takie prace są niezwykle złożone i nawet najmniejszy błąd w kładzeniu warstw może doprowadzić do powstania przecieku. Obecne rozwiązania pozwalają na wygodną i szybką hydroizolację tarasu nad garażem bez wykonywania kompleksowego remontu. Pozwoli to zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

 

Izolacja tarasu na wiele lat

Korzyści z zastosowania hydroizolacji jest bardzo wiele – można jasno stwierdzić, że obecnie jest to zabieg konieczny, aby mieć pewność, że do wewnątrz konstrukcji budynku nie przeniknie przez dłuższy czas żadna wilgoć.

Dzięki produktom takich marek jak Clever Polymers inwestorzy oraz właściciele domów mogą zyskać pewność, że ich tarasy będą dobrze zabezpieczone przed niszczycielskim działaniem przyrody przez wiele lat.

Należy jednak pamiętać, że wszystkie materiały hydroizolacyjne trzeba dobierać bardzo dokładnie do miejsca, w których będzie się je aplikować. W tym wypadku najlepiej skontaktować się ze specjalistą z danej firmy, który dokładnie wie, jak uszczelnić taras każdego rodzaju i będzie w stanie doradzić wybór odpowiedniej metody.

Trzymanie się ścisłych wytycznych producenta przy aplikacji także daje gwarancję, że finalna powłoka zyska wszystkie obiecywane parametry. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z załączonymi do produktu materiałami.